Újszülött jellemzői
Érintés. 0-1 hónapos baba
Az újszülött már képes arra hogy “elmondja” bizonyos érzéseit, és vele született reflexekkel válaszoljon. Tapintása már az anyaméhben is elég jól működött. (Ha finoman megérintjük az arcát, a kezünk felé fordítja a fejét.) Ezek a vele született reakciók automatikusak. A pisis pelenka kellemetlen érzéseket vált ki, de az anya érintése kellemeset. Tovább a cikkre
Újszülött viselkedési képességei
Sokáig gondolták azt, hogy az újszülöttek csupán reflex lények. Nincs is másra szükségük csak tejre, tiszta pelusra és alvásra. Azonban szerencsére ma már változott ez a álláspont. Tovább a cikkre
0 – 3 hónapos baba kommunikációja
A gyermek már a megszületése előtt is kommunikál. Emlékezzünk csak vissza a pocak játékokra. Mikor megnyomtuk finoman a hasunkat és a babánk ott rúgott vissza. Tovább a cikkre
A pelenkázás tudománya
A mai szülőknek lényegesen könnyebb dolguk van pelenkázás ügyben, mint a szüleinknek volt. Akkor még vasalták, főzték a pelusokat. Nem volt nedvszívó, mégsem volt piros a popsink. Tovább a cikkre
Hogyan fürdessük először a babát?
A baba első fürdetését nem mi végezzük, hanem a kórházban az ápolók. Ez nem a játékról és a víz szeretetéről szól. Én magam láttam ez hogyan zajlik. 40 ordító újszülöttet futószalagon benyomnak a folyó víz alá. Tovább a cikkre











Mit kéne tennem?
Sziasztok! 1 hónapos kislányom nagyon kötődik. Sokat igényli a cicit és ritkán alszik el az ágyában. Az nem zavar, hogy rajtam alszik el, szeretem is. Az a gondom, hogy ha leteszem felkel és sír. Ha az ágyába teszem átlagosan 15 percet bír ki, akár ébren van akár alszik. Nem tudok tőle semmit csinálni :(. Alig jutok ki a konyhába enni, annyira sír. Leghamarabb a cicin nyugszik meg, de ez nem állapot. A wcre is szinte röptében megyek. Tusolni akkor szoktam amikor apuci lefoglalja vagy éppen rajta alszik. Félek a tejem látja nem sokára ennek kárát, ha nem tudok rendesen enni és még ideges is leszek emiatt 🙁