A hosszú és hegyes körmök divatját éljük napjainkban. Nagyon sok Anyukát látni újszülött babákkal. A feltűnő persze nem ez, hanem mikor kézbe veszik őket, szegény Picike alig lát ki Anyuci hatalmas műkörmei közül.
Azonban ezzel vigyázni kell. Hisz a csöppségnek nagyon vékony még a kis bőre, könnyen felsérthetjük körömmel őket (és ez körömre, műkörömre egyaránt igaz, ha hosszúak).
Hisz az elején még nem vagyunk rutinosak a pelenkázás területén (sem). Sőt később is elég csak egyszer úgy végig karcolni – teljesen véletlenül – a már izgő- mozgó csecsemőt, hogy annak egy életre nyoma maradjon.
Nem beszélve a fertőzés forrásról. Egy hosszú köröm alá lerakódik a piszok, akár látjuk, akár nem. Műkörömnél ez duplán érvényes, hisz hiába tisztítjuk, a pót és a saját körmünk közé egy idő után óhatatlanul is beül a kosz.
Ha a Babánk már nagyobb sokszor fogunk a szájába nyúlni. Mikor épp a kedvenc játékát szedjük ki belőle – mert túl mélyre nyomta -, megnézzük kibújt-e már a fogacskája, vagy a sok szájba nem illő dolgot kotorjuk éppen. Ilyenkor a körmünk alatt levő piszok (és vele együtt a baktériumok is) bekerülnek a baba szájába.
Persze a földről is felszedi egy egészséges baba. 🙂 De azért egész más, ha a napok óta körmünk alatt tenyésző dolgok mennek a kis szájába, vagy éppen a popsijába.
Amíg Pici a gyermek vágjuk a körmünket. Persze nem kell húsig, de ne adjunk esélyt a kosznak és a baleseteknek. A műkörömről sem kell lemondani, csak azt is kicsire vágassuk és sokkal gyakrabban járjunk tisztítani, kezelni, mint eddig…
Nekem ilyen gondom nem volt,mármint hogy műköröm. Saját körmeim egyre nagyobbak mióta szültem,megerősödtem,mert előtte folyton letörtek és berepedtek 🙁 De vágom hetente a körmömet nehogy karmoljak véletlen. Nem gond a műköröm csak ízlésesen szerintem!
Nem tudom ki írhatta magát a cikket, de nem sok igazság van benne szerintem (főként a műkörömről)…
Persze, karmolás szempontjából érdemes pici körmöket csináltatni, de akinek volt műkörme tisztában van vele, hogy fele annyira sem karmol, mint a természetes, ugyanis vastagabb, tehát nincs úgy széle, ergo kevésbé karmol!
A saját és a műköröm közé kosz, baci, stb. nem igazán tud bejutni, mivel “vákuum” van a kettő között, különben leesne a helyéről.
Aki nem mond le a körmeiről a pici miatt, szerintem sokkal több gondot fordít a tisztán tartására (alulról), mint akinek nincs. Tök jó praktikák vannak erre, pl. ha egy elhasznált fogkefével mossa valaki a körmeit. Jobb mint a körömkefe, jobban odaférsz vele! De eddig ez az egy cikk volt, ami nem nyerte el a tetszésem 🙂