
Nagyon sok meddő nő csak donorspermával élheti át az anyaság örömeit. Ma már körültekintéssel és – bízzunk benne- hiba nélkül zajlanak ezek a fogantatások. Azonban nem is olyan régen egy orvos csoport szó szerint visszaélt a nők elkeseredettségével.
Berthold P. Wiesnernek egy vér szerinti gyermeke született. Azonban ez nem volt elég. Kutatásai során elismert szaktekintéllyé vált a szaporodásbiológia terén. Így a tudós orvostársaival együtt egy termékenységi klinikát alapított a múlt század közepén.
Abban az időben még nem létezett a számítógépes technika. A gyermekre vágyók- éppúgy mint ma is- megbíznak a fehér köpenybe bújtatott emberekben.
1940-1960 között a londoni klinika hihetetlen népszerűségre tett szert, ahol Barry Stevens és David Gollancz édesanyja is megfordult, amikor nem sikerült természetes úton teherbe esniük. Mint kiderült, a klinika vezetője a hozzá forduló nőknek azt ígérte: a hímivarsejteket minden esetben magas intelligenciájú donortól “szerzi be”, azzal azonban nem dicsekedett, hogy ez az esetek igen jelentős számában őt magát jelenti.
A klinika fennállása alatt legalább 1500 nő esett át lombik kezelésen, azonban a titokra csak nemrég derült fény.
Miután a kórházat bezárták a dokumentumokat megsemmisítették. Berthold pedig 1972-ben elhunyt. Megközelítőleg is akár 600 utódot hagyva maga után.
Az biztos, hogy a Barton Klinika már működése alatt is erős vitákra adott okot, mert a vezető mindig is hangoztatta, hogy kizárólag magas intelligenciájú, különleges kiválasztáson átesett spermadonorok örökíthetik ott a génjeiket, akikből ráadásul nem volt túl sok a “névsorban”.
Az egyik ilyen donor az ismert idegvegyész, Derek Richter volt, a gyanú szerint génjei mintegy száz utódban öröklődtek tovább.
Egy biztos, ha nem ágyban párnák között fogant a kicsi, hiába a modern technika a legtöbb lombik programban részt vevő nőnek átsuhan a fején a gondolat. Vajon a férjem-e az apa?
Forrás: Dailymail